Зовнішнє незалежне оцінювання
Основна сесія ЗНО 2017 триватиме з 23 травня по 16 червня.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 31 серпня 2016 № 1055 затверджено Календарний план підготовки та проведення у 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, отриманих на основі повної загальної середньої освіти, що визначає основні етапи підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також терміни їх реалізації.
Унормовано терміни підготовки та організації зовнішнього незалежного оцінювання, визначено особливості підготовки змісту тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання та критеріїв їх оцінювання.
Щодо умов участі:
Реєстрація (електронна) осіб триватиме з 6 лютого до 17 березня 2017 року.
Вносити зміни до реєстраційних даних учасники зможуть до 31 березня 2017 року.
Запрошення-перепустки зареєстрованих осіб, у яких зазначатиметься час і місце проведення тестувань, будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 28 квітня 2017 року.
Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 19 травня 2017 року.
Кожен зареєстрований учасник матиме право виконати сертифікаційні роботи не більше ніж із чотирьох навчальних предметів. Результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.
Так, майбутні випускники складатимуть:
українську мову і літературу – обов’язково для всіх (як ДПА зараховується частина тесту «українська мова»),
математику або історію України – за вибором (як ДПА зараховується частина тесту за період XX – початок XXI століття),
інший навчальний предмет за вибором випускника.
Терміни проведення
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 23 травня до 16 червня 2017 року.
ГРАФІК:
Зміст підготовки до предметних тестувань
Наказом МОН України від 3 лютого 2016 року № 77 затверджено програми ЗНО з більшості предметів – української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мов.
Розроблення ж тестів ЗНО з іноземних мов у 2017 році відбуватиметься відповідно до програми, затвердженої наказом МОН України від 01 жовтня 2014 року № 1121.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю передбачено в сертифікаційних роботах ЗНО з української мови, математики, англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов.
Програми ЗНО з усіх предметів, загальні характеристики сертифікаційних робіт, а також критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у розділі «Підготовка до ЗНО-2017».
Необхідна довідкова інформація про підготовку до ЗНО у 2017 році розміщуватиметься також на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 20 від 15 січня 2016 року:/zno_1.docx
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 1278 від 11 грудня 2015 року:/zno_2.docx
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 1143 від 05 листопада 2015 року:/zno_3.docx
Інформація щодо деяких особливостей
зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року
У 2016 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
· Українська мова і література
· Історія України
· Математика
· Біологія
· Географія
· Фізика
· Хімія
· Англійська мова
· Іспанська мова
· Німецька мова
· Російська мова
· Французька мова
Програми зовнішнього незалежного оцінювання із усіх предметів розміщені в розділі «Підготовка до ЗНО».
Переклад завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Державна підсумкова атестація з української мови, історії України та математики
Для усіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію, що визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Як оцінки за державну підсумкову атестацію зараховуватимуться й результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття).
Встановлення «порогового бала»
Для визначення результатів ЗНО-2016 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал»,тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в статті Валерія Бойка «Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи».
До уваги випускників 11-х класів та їх батьків!
Реєстрація осіб для участі в ЗНО – 2016 триває з 01 лютого до 04 березня 2016 року.
До початку реєстрації для участі у ЗНО абітурієнт має:
- ознайомитися з Правилами прийому до обраного вищого навчального закладу;
- визначити перелік предметів (не більше чотирьох) і рівень складності.
Здійсніть вибір навчальних предметів, із яких Ви бажаєте пройти зовнішнє незалежне оцінювання.
У 2016 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:
- української мови і літератури,
- хімії,
- історії України,
- англійської мови,
- математики,
- німецької мови,
- біології,
- французької мови,
- географії,
- іспанської мови,
- фізики,
- російської мови.
3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали:
- копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ;
- дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
- довідку з місця навчання (за довідками звертатись до заступника директора з НВР Ковалінської О. А.);
- реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно (з 12.00 години 1 лютого), скориставшись спеціальною програмою, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua), або звернувшись за допомогою до вчителя інформатики Бакуна В. З.
Увага! На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.
До гімназії подаєте комплект документів (Ковалінській О. А. – заступник директора з НВР)не пізніше 22 лютого 2016 року:
- реєстраційну картку;
- копію паспорта громадянина України або свідоцтва про
народження для тих, хто народився після 01 вересня 1999 року